رز گاردن

همه چیز در مورد میز ناهار خوری

میز ناهار خوری نه تنها یک مکان جمع آوری برای خانواده و دوستان است، بلکه یک نقطه کانونی در خانه است.  میز ناهارخوری یکی از لوازم مهم دکوراسیون منزل است که امروزه جزء ضروری ترین وسایل محسوب می شود.

میز ناهار خوری وسیله ای برای میل غذا و ایجاد فضایی برای دورهمی خانوادگی است. پس باید با دقت و در اندازه مناسب طراحی شده و از استحکام  بالایی برخوردار باشد تا مدت طولانی تر بتوانیم از آن استفاده کنیم.

انواع  طرح های میز ناهارخوری

میز ناهار خوری کلاسیک

میز ناهار خوری کلاسیک معمولا ارزش و جلوه ی خاصی به فضای شما خواهد داد. در طراحی دکوراسیون کلاسیک جنس و طرح میز ناهارخوری بسیار حائز اهمیت است. جنس میز عموماً از چوب تراشیده شده و طراحی آن بسیار ظریف است.

یکی از ویژگی‌های سبک کلاسیک برای میز ناهارخوری براق بودن آن می باشد و جلوه خاصی به فضای شما داده و آن را از فضای دیگر خانه متمایز می‌کند. رنگ میز ناهارخوری کلاسیک معمولا طلایی است که برای زیباتر شدن آن می توان از ترکیب  رنگ سفید یا کرم نیز استفاده نمود.

در اتاق غذاخوری می‌توان از دکوری های مناسب و کلاسیک برای روی میز ناهارخوری نیز استفاده کرد که این وسایل از جنس های مختلفی مانند شیشه، چوب، استیل و غیره هستند. همچنین برای نمای بیشتر دکوراسیون لوستر زیبا و کلاسیک بالای میز ناهار خوری نیز کاربرد دارد.

میز ناهار خوری مدرن

وقتی صحبت از میز ناهارخوری مدرن می‌شود، منظور میزهای چوبی که از چوب سخت گردو، راش و افرا ساخته می‌شود. امروزه از ترکیب رنگ قهوه ای و مشکی یا سیاه و سفید در طراحی میز و صندلی آن می شود استفاده نمود. میز چوبی رنگ روشن با صندلی های رنگ تیره ظاهری شیک و مدرن به فضای خانه می دهد. برای زیباتر جلوه دادن میز ناهارخوری لوسترهای مدرن می تواند به زیبایی خانه کمک کند.

میز ناهارخوری برای دکوراسیون صنعتی

این نوع میز ناهارخوری اکثرا در کارخانجات، مراکز اداری، تجاری و… کاربرد دارد. طراحی و ظاهر این سبک دکوراسیون به ابزارآلات و لوازم کارخانجات شبیه است. وقتی فضایی به سبک صنعتی طراحی شده است پس قطعا لوازم یا میز ناهارخوری که در آن به کار می رود نیز به سبک صنعتی دیزاین می شود که می تواند جذاب باشد. نمونه های میز ناهار خوری به سبک صنعتی را در زیر مشاهده می‌کنید.

پر استفاده ترین ابعاد میزهای موجود در بازار

اندازه مناسب و استاندارد میزهای موجود بازار به صورت زیر است:

میز دایره ای شکل
  • برای 2 نفر قطر 90 سانتی متری
  • برای 4 نفر قظر 100 سانتی متری
  • برای 8 نفر قطر 140 سانتی متری
میز مربعی شکل
  • برای 4 نفر95 سانتی متری
  • برای 8 نفر 145 سانتیمتری
میز مستطیلی شکل
  • برای 6 نفره 90*150
  • برای 8 نفره 90*180
  • برای 10 نفره 120 *240
  • برای 12 نفره 120*330
فهرست
مشاوره فروش